زندگی حضور می خواهد

آیا تا به حال به این اندیشیده ای که چه نوع زندگی می تواند تورا راضی نگه دارد؟زندگی با ثروت وتجملات؟زندگی هیجانی؟زندگی با امنیت وآسایش؟امکانات وموقعیت خوب اجتماعی؟

کدام زندگی دلخواه توست؟اینکه ما اینقدر می دویم ودغدغه داریم برای چیست؟ این همه بیتابی وبی قراری برای رسیدن به کدام زندگیست؟

کاش در جایی از زندگی،در مسیری که تند وبی وقفه می دویم لحظه ای بایستیم واز خود بپرسیم:به کجا؟من چه می خواهم؟برای چه اینگونه آشفته رهسپارم؟هر جا ودر هر طبقه ای باشی زندگی فقط از تو حضور می خواهد!

حضور تو،حضور اندیشه هایت،حضور قلبت.اینگونه است که به شادی خواهی زیست.نه ثروت،نه امکانات،نه امنیت ونه اسایش، نه مقام وعنوان،هیچ کدام آدمی را راضی نمی سازد.دیدی قهرمانان چندی پس از پیروزی چگونه بی تاب وافسرده می شوند؟همواره اندیشیده اند با رسیدن به قهرمانی خوشبخت خواهند بود اما بعد ها در می یابند آنچه خواسته اند نه قهرمانی ونه پیروزی بوده .در این میان چیزی گم شده!جای خالی چیزی که هیچ وقت پر نمی شود همیشه آشفته شان می سازد وآن حضور در آن لحضاتی است که با اندیشه پیروزی وقهرمانی با دلهره وتشویش سپری شده است.

زیستن در میان طبقات مختلف اجتماعی به من می آموزد که هیچ چیزی آدمی را راضی  وخشنود نمی سازد مگر اینکه آگاه باشد از زندگی چه می خواهد؟وجایگاه خود را بشناسد!زندگی سرشار از بودن است به شرطی که آدمی دریابد ارزنده ترین بخش بودنش نه فقط مهم بودن بلکه مفید بودن او برای جامعه انسانیست.پیمودن راه های تعیین شده وهموار شاید امن وراحت باشد اما ما را از لمس شگفتی های زندگی محروم می سازد.تکرار تجربه ها وآموخته های دیگران فقط ما ار زنده نگه می دارد.اینکه تمام تلاشت این باشد که جایگاه کسی را که از تو بالاتر است تصاحب کنی تو را از زیستن زندگی که به نام تو رقم زده اند محروم می کند.قالب بندی کردن زندگی در حکم نابودی آنست.تلاش برای رسیدن به جایگاهی که دیگران به آن رسیده اند!کوشش برای بدست آوردن آنچه دیگرآن دارند مارا از زیستن زندگی خود ویافتن جایگاه خود دور می سازد.زندگی جاودانه ها را بنگریم!!!!!!

اگر هنوز از آنچه هستی رضایت نداری شاید به دلیل باشد که در جایگاه درست خود نایستاده ای؟شاید هنوز در فکر تصاحب چیزی هستی که به تو تعلق ندارد!شاید در اندیشه رسیدن به جایی هستی که مقصد تو نیست.قبل از اینکه  حرکت را شروع کنی به این بایندیش:چه کاری قرار است انجام دهی وچه اثری قرار است از خود بر جای بگذاری؟

آنان که در صفحات زندگی جاودانه شده اندودر هر زمانی تحسین مارا بر می انگیزند.همواره در این اندیشه بوده اند:اگر بهترین هارابه زندگی ارائه ندهی نمی توانی توقع بهترینها را از زندگی داشته باشی.آنان ساده زیسته اند وحضور خود را در زندگی پاس داشته اند.

بودن، فرصت های زیادی در اختیار آدمی قرار می دهد تا جایگاه خود را بازیابد اگر از آن فرصت سوءاستفاده شود.رسیدن به مقصد سخت خواهد بود.با گذشت زمان آنچه حقیقی نیست رنگ می بازد.وحقیقت با صلابت ومحکم بر جای خود استوار می ماند.دوروغ تحقیر می شود ونادرستی محکوم به شکست است.آدمی هنوز زاده می شود بزرگ می شود،به ناممکن ها دست می یاید اما هنوز زیستن نمی داند!!!

/ 270 نظر / 106 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیوه دریا

خدا چیزی نیست جز اراده تو به انجام خیر و تشخیص خیر از شر با توست که همانا این امر دشوار ترین کار ممکن است.

كربلايي

به جهــان مهمان ناخوانده منم آن که از قافله جا مانده منم رفتنی بــودم و مــانـدنی شدم بـا دلـم رفیـق نـاتنـی شدم بس که ماندم، شده رفتنم خیال گر چه دارم به تنم زخم وصال بس که از بودن و ماندن خجلم تنم عاصی شده از دست دلم پای مـاندنم دگـر خستـه شده بال معراجی من بسته شده شهر آسمــانی ام رفته ز دست دل از این غربت دیرینه شکست بلبـــلانه یـاد از گـل می کنم غربت دل را تحمل می کنم دلم اکنون چو پرستویی غریب شد از این فاصله بی صبر و شکیب

هادی

[زودباش]خوشحالم از اینکه اولین کسی که به وبلاگم سرزد شما بودید از خوشحالی میمیرم اگه دوباره به وبلاگم سر بزنی

سرزمین شادی

سلام خوشبحالت که اینقد نظر داری لینگت کردم. بهم سر بزن.

کوروش

سلام وبت خیلی باحاله تازه اومدم نت به جرآت میتونم بگم اولین وبی بود که دیدم و اگه همه وب های دیگه اینقد قوی باشه کارشون ........... بیخیال امشب از نمره 100 بهت 101 میدم جون 100% کارت عالی بود و 1 واسه این بود که همیشه N1 هستی و میمونی )N1 = Number One( راستی بهم ایمیل بده هروقت آپ میکنی قربانت کورکی

سبحان

معيار زندگي ما ان چيزهايي نيست كه روي هم انباشته ايم بلكه چيزهايي است كه مي بخشيم [گل]

سيد

خيلي جالبببببب.09385460057